Porady,  Sen,  Sypialnia

Feng shui- jak urządzić nasz dom według zasad wschodniej filozofii?

Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się wszechstronna filozofia kultury Wschodu, która już od ponad trzech tysięcy lat podpowiada jak żyć w zgodzie z naszym otoczeniem. Istnieje kilka zasad, które pomogą ci urządzić dom w taki sposób, aby zapewnić domownikom jak najlepsze samopoczucie. Może to wydawać się dość skomplikowane, jednak stosując jedynie kilka drobnych zmian możemy wprowadzić harmonię i porządek do naszego domu.

Sypialnia.

Jedną trzecią naszego życia spędzamy właśnie w sypialni. Nie ma co się dziwić, że to pomieszczenie ma tak ogromny wpływ na nasze zdrowie. Większość osób skarżących się na bezsenność lub kiepską jakość snu nie tryska energią i chęcią życia. Jak zoptymalizować ustawienie, aby meble do sypialni znajdowały się we właściwym miejscu? Żaden element nie powinien celować narożnikiem w kierunku łóżka. Ponadto, aby pomieszczenie było bardziej przytulne, zadbajmy o większą ilość miękkich tkanin. Zasłony, poduszki i dywany wprowadzą więcej pozytywnej energii.

Kuchnia.

To pomieszczenie, które jest najczęściej odwiedzanie przez domowników. To tutaj przygotowujemy i spożywamy większość posiłków. Jak przestawić sprzęty kuchenne, aby została zachowana harmonia? Według zasad feng shui lodówka i zlewozmywak nie powinny stać obok kuchenki, ponieważ reprezentują dwa przeciwstawne żywioły, które ze sobą nie współgrają: wodę i ogień. Jeżeli chodzi o kolory, to zdecydujmy się na spokojne i ciepłe barwy, a unikajmy wyrazistych odcieni. Mile widziane będą również zielone akcenty na parapecie takie jak liczne zioła oraz kosz z owocami i warzywami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *