Łóżko,  Porady,  Sen

Jak zadbać o dobry sen podczas upałów?

Zmiana klimatu coraz bardziej nam doskwiera. Narzekamy nie tylko na mroźne zimy, ale także na niezwykle upalne lato, którego byliśmy tak spragnieni. Niestety codzienne obowiązki w tak wysokich temperaturach wydają się być nie do wykonania. Trudno jest się skupić, kiedy pot leje się z czoła. Cierpi też na tym jakość naszego snu, ponieważ nasza sypialnia jest zwykle dość małym pomieszczeniem, które niezmiernie trudno schłodzić. Wtedy nawet nasze meble do sypialni wydają się być rozgrzane do czerwoności. Jak poradzić sobie z wysoką temperaturą w nocy? Jak polepszyć jakość naszego snu podczas upalnego lata?

Zasłoń od słońca.

Kiedy w ciągu dnia nie ma cię w domu, to wychodząc do pracy zasłoń szczelnie wszystkie okna w domu. Wszelkie żaluzje, rolety czy zasłony powinny być zasunięte, aby promienie słoneczne nie wdarły się do środka. Tym sposobem uchronimy każde pomieszczenie od nadmiernego nagrzania. Pamiętaj jednak, aby nie zamykać okien. Mogłyby ucierpieć na tym zwierzęta lub osoby, które pozostały w domu.

Wilgotne tkaniny

Dobrym sposobem na nawilżenie suchego powietrza jest zawieszenie na drzwiach do każdego pokoju mokrych materiałów, takich jak prześcieradło czy koc. Oddychając podczas snu odczujemy wtedy znaczącą różnicę.

Przewietrz sypialnię.

Bardzo ważnym jest, aby każdy pokój był wietrzony wieczorem, kiedy temperatura odrobinę spada. Meble do sypialni ustaw tak, aby możliwy był ruch powietrza i nic nie zastawiało okien. W ten sposób nieco schłodzimy naszą przestrzeń, dzięki czemu łatwiej będzie nam zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *