Łóżko,  Sen,  Sypialnia,  Urządzanie

Jakie łóżko wybrać do pokoju dziecka?

Aranżując wnętrze sypialni kierujemy się przede wszystkim wygodą, estetyką i funkcjonalnością. Wybierając meble do sypialni naszego dziecka sprawa nieco się komplikuje, kiedy pragniemy urządzić pokój służący przez lata. Na każdym etapie rozwoju potrzeby zmieniają się w ekspresowym tempie, więc trudno zapanować nad wydatkami związanymi z meblami dla dziecka. Łóżko jest elementem, który wymaga zmiany wraz z dorastaniem małego człowieka. Jakie będzie najlepsze dla naszej pociechy?

Pierwsze łóżeczko.

Przez pierwsze półtora roku życia naszego maleństwa potrzebne będzie tradycyjne łóżeczko. Jest to kluczowy etap w rozwoju dziecka, więc wybranie odpowiedniego modelu jest niezwykle ważne. Zwróćmy uwagę czy szczebelki są odpowiednio wąskie i wysokie, aby nie było szansy wypadnięcia. Kiedy wybieramy łóżeczko jeszcze przed przyjściem na świat nowego członka rodziny, warto zdecydować się na neutralne kolory takie jak biel lub jasne drewno.

Pokój rodzeństwa.

Kiedy nasza pociesza doczeka się rodzeństwa, idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie łóżko piętrowe. W przypadku niewielkiego pokoiku zaoszczędzi nam to wolnej przestrzeni. Dodatkowo zwróćmy uwagę czy wybrany model posiada miejsce do przechowywania. Zyskamy tym sposobem dodatkową szufladę na pościel lub zabawki.

Młodzieńczy bunt.

Wraz z kolejnymi latami nasze dziecko wyrabia sobie własny gust i pragnie wyrazić swoje poglądy m.in. poprzez wygląd swojego pokoju. Okażmy mu wsparcie i pozwólmy na podjęcie wspólnej decyzji wybierając łóżko do jego pokoju. Kolory i styl wnętrza niech współgrają z zainteresowaniami nastolatka, a ty jako rodzic pomyśl czy wybrane meble do sypialni będą spełniały jego potrzeby. Łóżko powinno być przede wszystkim dostosowane do wzrostu, który zmienia się z miesiąca na miesiąc. Dobre łóżko to inwestycja na co najmniej kilka lat, więc lepiej wybrać nieco większy rozmiar. Pamiętaj również o odpowiednim materacu, który warto przetestować podczas zakupów w salonie meblowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *