Łóżko,  Porady

Rodzaje łóżek- które będzie dla ciebie idealnym wyborem?

Na sen poświęcamy mniej więcej jedną trzecią naszej doby, aby móc zregenerować siły i podbijać świat kolejnego dnia. W dużej mierze jakość naszego snu zależy od łóżka, na którym wypoczywamy. Aby wybrać odpowiedni model dla nas, warto zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rodzajów łóżek.

Drewniane.

Już od kilku sezonów w najgorętszych trendach wnętrzarskich królują łóżka drewniane. Jeżeli zależy nam na tym, aby posłużyło sporo lat i pozostało w nienaruszonym stanie, ten model będzie dla nas najlepszym wyborem. Drewno świetnie wpisuje się zarówno w styl klasyczny, jak i skandynawski. Nasza sypialnia stanie się przytulna i ciepła. Wybierając rodzaj drewna warto się chwilę zastanowić jakie są nasze potrzeby. Dla alergików lepszą opcją będą łóżka sosnowe, które dzięki właściwościom elektrostatycznym nie przyciągają kurzu. Natomiast, kiedy zależy nam bardziej na trwałości, to lepiej skłonić się ku drewnu bukowemu lub dębowemu. Te dwa gatunki przetrwają o wiele dłużej bez uszczerbku na walorach estetycznych.

Tapicerowane.

Łóżka tapicerowane mają o wiele więcej charakteru i odmienią nawet najnudniejsze wnętrze. Zaczynając od zagłówków, które przybierają najróżniejsze wzory i kształty, kończąc na efektownych pikowaniach, które idealnie wpiszą się zarówno w aranżacje nowoczesne, jak i bardziej glamour. Kolejnym plusem jest bardzo często mnóstwo miejsca do przechowywania, w którym możemy trzymać, np. pościel. Niestety główną wadą łóżka tapicerowanego jest delikatny materiał, który szybko i łatwo można zniszczyć, a jego wymiana liczy się z wizytą o dobrego tapicera.

Kontynentalne.

Łóżka w stylu kontynentalnym są uważane za połączenie drewnianych i tapicerowanych. Składają się z zagłówka, grubego materaca podstawowego i drugiego tzw. nawierzchniowego, który chroni od zabrudzeń. W przypadku małej sypialni może pojawić się problem z gabarytami tego rodzaju łóżka, które zwyczajnie nie zmieści się na małej powierzchni. Kolejnym minusem są wysokie ceny tych modeli ze względu na ich luksusowy charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *