Porady,  Sypialnia,  Urządzanie

Jak urządzić ciasną sypialnię?

Mała sypialnia w bloku to największa zmora każdego lokatora, jednak nie musi tak być. Mniejsze rozmiary niekoniecznie oznaczają, że trzeba zminimalizować nasze potrzeby i ograniczyć bujną wyobraźnię przy tworzeniu aranżacji naszego wnętrza. Istnieje kilka prostych trików, które optycznie powiększą twoją sypialnię i sprawią, że będzie jeszcze piękniejsza.

Kolor ścian.

Chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie niewiele osób bierze pod uwagę kolor ścian, który jest w tej kwestii niezwykle istotny. Wybierajmy raczej jasne kolory, a unikajmy ciemnych i ponurych barw. Pomogą również wzory takie jak pionowe, szerokie pasy, dzięki którym ściany będą wydawać się wyższe.

Meble do sypialni.

Wybierając wyposażenie naszej sypialni szukajmy mebli o prostej konstrukcji i bez zbędnych zdobień. Kolorystyka również powinna pozostać w jasnych odcieniach. Zwróć też szczególną uwagę na mobilne meble, które będą bardziej funkcjonalne w małej przestrzeni. Składane łóżko czy wysuwana szafa są niezwykle pożądane. Poszukaj także mebli wielofunkcyjnych, np. łóżko z miejscem do przechowywania zaoszczędzi mnóstwo miejsca w naszej małej szafie.

Złudzenie optyczne.

Naszym najlepszym pomocnikiem przy tworzeniu złudzenia optycznego zwiększającego przestrzeń w naszej mini sypialni będzie światło, o którym często się zapomina. Nie zasłaniaj okna ciężkimi zasłonami i firanami. Mile widziane będą wiszące lampy, które nie zabiorą nam miejsca na podłodze. Największym hitem dekoracyjnym są żarówki Edisona, które będą nie tylko świetnie wyglądać, ale także zapewnią w sypialni ogromną dawkę sztucznego światła. Elementem łudząco powiększającym pokój będzie też ogromne lustro, które można zawiesić na ścianie lub na suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *