Porady,  Sypialnia,  Urządzanie

Jak urządzić ciasną sypialnię?

Mała sypialnia w bloku to największa zmora każdego lokatora, jednak nie musi tak być. Mniejsze rozmiary niekoniecznie oznaczają, że trzeba zminimalizować nasze potrzeby i ograniczyć bujną wyobraźnię przy tworzeniu aranżacji naszego wnętrza. Istnieje kilka prostych trików, które optycznie powiększą twoją sypialnię i sprawią, że będzie jeszcze piękniejsza.

Kolor ścian.

Chcąc optycznie powiększyć pomieszczenie niewiele osób bierze pod uwagę kolor ścian, który jest w tej kwestii niezwykle istotny. Wybierajmy raczej jasne kolory, a unikajmy ciemnych i ponurych barw. Pomogą również wzory takie jak pionowe, szerokie pasy, dzięki którym ściany będą wydawać się wyższe.

Meble do sypialni.

Wybierając wyposażenie naszej sypialni szukajmy mebli o prostej konstrukcji i bez zbędnych zdobień. Kolorystyka również powinna pozostać w jasnych odcieniach. Zwróć też szczególną uwagę na mobilne meble, które będą bardziej funkcjonalne w małej przestrzeni. Składane łóżko czy wysuwana szafa są niezwykle pożądane. Poszukaj także mebli wielofunkcyjnych, np. łóżko z miejscem do przechowywania zaoszczędzi mnóstwo miejsca w naszej małej szafie.

Złudzenie optyczne.

Naszym najlepszym pomocnikiem przy tworzeniu złudzenia optycznego zwiększającego przestrzeń w naszej mini sypialni będzie światło, o którym często się zapomina. Nie zasłaniaj okna ciężkimi zasłonami i firanami. Mile widziane będą wiszące lampy, które nie zabiorą nam miejsca na podłodze. Największym hitem dekoracyjnym są żarówki Edisona, które będą nie tylko świetnie wyglądać, ale także zapewnią w sypialni ogromną dawkę sztucznego światła. Elementem łudząco powiększającym pokój będzie też ogromne lustro, które można zawiesić na ścianie lub na suficie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *