Bezsenność,  Porady,  Sen,  Sypialnia

Sypialnia: jak wybrać odpowiedni materac?

Bezsenność to choroba cywilizacyjna naszych czasów, która dotyka coraz większą rzeszę osób zarówno młodszych, jak i starszych. W większości przypadków pierwszym krokiem w zwalczaniu problemów ze snem jest wykupienie połowy asortymentu najbliższej apteki, jednak skutek jest kompletnie odwrotny od zamierzonego. Powinniśmy zacząć od podstaw, czyli tego na czym śpimy. Dobranie właściwego łóżka jest niezwykle ważne, jednak jeszcze większe znaczenie ma materac, który często jest kupowany przypadkowo i bez chwili zastanowienia. Jak wybrać odpowiedni materac, na którym dobrze będzie nam się spało?

W jakiej pozycji śpisz?

Jednym z głównych kryteriów branych pod uwagę jest twardość materaca, którą należy dostosować do pozycji, w jakiej zwykle śpimy. Każdy rodzaj różni się strefami komfortu, które mają zadbać, aby nasze ciało było prawidłowo ułożone nawet w najbardziej dziwacznych wygibasach.

Materace o większym stopniu twardości są przeznaczone dla osób, które mają w zwyczaju spać na plecach. Dzięki temu nasz kark i dolna część kręgosłupa mają odpowiednie oparcie i nie wyginają się, co mogłoby prowadzić do bardzo poważnych schorzeń.

Rodzaje materaca charakteryzujące się większą miękkością będą dobrym wyborem dla osób śpiących na boku. Taki materac dostosuje się do kształtu naszych ramiom i bioder, a zarazem wesprze kręgosłup.

Przetestuj we własnej osobie.

Wybierając materac powinniśmy kierować się nie tylko twardością materiału oraz walorami estetycznymi, ale także naszą wygodą. W celu przetestowania wybranego modelu należy położyć się całym ciałem na kilkanaście minut i ocenić poziom naszego komfortu. Wielu klientów krępuje się, jednak nie ma czego się obawiać, ponieważ jest to powszechna praktyka w większości salonów meblowych. Najbardziej wybredni klienci przychodzą nawet na kilkugodzinną drzemkę, aby wybrać idealny materac dla siebie. Ponadto, wiele sieci handlowych zapewnia możliwość zwrotu produktu, jeżeli jakość naszego snu się nie polepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *