Kawalerka,  Porady,  Sypialnia

Jak urządzić kawalerkę?

Coraz większa rzesza młodych ludzi pragnie zamieszkać w centrum wielkich aglomeracji i cieszyć się wielkomiejskim życiem. Niestety ograniczona przestrzeń zmusza deweloperów do tworzenia mieszkań o mniejszych wymiarach. Jak więc poradzić sobie z aranżacją kawalerki, aby była jak najbardziej funkcjonalna?

Idealne połączenie.

Największym błędem przy urządzaniu małych pomieszczeń jest rozdzielenie poszczególnych stref ścianami, które zabierają dodatkowe centymetry oraz ograniczają dostęp do światła. Istnieją lepsze metody na oddzielenie pokoju dziennego od sypialni. Dobrym i nowoczesnym rozwiązaniem jest szklana ściana, która nie zajmuje dużo miejsca, stanowi ciekawy element dekoracji oraz wyznacza granicę łóżka i kanapy.

Stwórz piętro.

Jeszcze kilka lat temu była kompletnie niedoceniana, jednak dziś antresola powraca do łask i przeżyw swoją drugą młodość. Jest to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy stworzyć bardziej intymną strefę sypialnianą na minimalnej powierzchni naszego M1. Niepościelone łóżka już nie będą problemem widocznym dla naszych gości. Niestety to rozwiązanie wymaga odpowiedniej wysokości ścian. Aby móc swobodnie poruszać się pod antresolą, wymiar od podłogi do podstawy łóżka nie może wynosić mniej niż 200 cm. Trzeba wziąć również pod uwagę 20 cm grubości ramy łóżka i materaca. Chcąc usiąść na łóżku będziemy potrzebować około 90 cm wysokości. W rezultacie nasze wnętrze powinno liczyć co najmniej 320 cm wysokości. Jeżeli chodzi o schody, to świetnym pomysłem będzie drabina, która pomoże nam dostać się do strefy sypialnianej.

Multitasking.

Przy aranżacji małych powierzchni musimy wykazać się niezwykłą kreatywnością. Wybrane meble powinny spełniać co najmniej dwie funkcje, aby zaoszczędzić ograniczoną przestrzeń. Stół jadalniany może posłużyć również jako biurko. Podczas rodzinnych posiłków wszelkie artykuły biurowe będzie można schować do szuflad. Idealnym rozwiązaniem będą też elementy mobilne takie jak stoliki na kółkach, ruchome pufy czy rozkładany fotel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *