Łóżko,  Sypialnia

Jak urządzić funkcjonalną sypialnię?

Sypialnia to najbardziej intymne miejsce w każdym domu, które powinno służyć efektywnemu wypoczynkowi po całym dniu pracy. Aby jakość naszego snu była na jak najwyższym poziomie, powinniśmy zadbać o aranżację naszej sypialni pod kątem jej funkcjonalności. Jakie elementy będą niezbędne, aby móc się spokojnie wyspać?

Wygodne łóżko.

Producenci łóżek prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej wymyślnych kształtów i materiałów, aby zapewnić nam najwyższy poziom satysfakcji. Przed zakupem wymarzonego łóżka należy je zdecydowanie przetestować leżąc całym ciałem na wybranym modelu przez kilkanaście minut. Dzięki temu wyczujemy czy struktura i poziom twardości materaca odpowiada naszym wymaganiom. Niektóre sieci salonów meblowych mają w ofercie testowanie wybranego materaca w naszym domu i natychmiastowy zwrot w razie braku satysfakcji.

Ucieczka od światła.

Sypialnia powinna być pomieszczeniem, które jest schłodzone i najlepiej zaciemnione. Aby ochronić pokój przed niechcianymi promieniami słonecznymi, warto zainwestować w dobrej jakości rolety lub żaluzje. Idealnym rozwiązaniem będą rolety zewnętrzne. Pokryte są one specjalną warstwą perłowego materiału, który chroni nasze okna przed przedostaniem się do środka niechcianych promieni słonecznych.

Rośliny.

Częstym błędem jest brak jakichkolwiek roślin w sypialni. Możesz zaopatrzyć się w roślinkę, która pozytywnie wpłynie na twój zdrowy sen. Jakie będzie jej zadanie? Roślina przede wszystkim nawilży powietrze. Po wielu godzinach pracy w klimatyzowanych pomieszczeniach odczujemy natychmiastową ulgę oddychając podczas snu świeżym powietrzem. Jedną z roślin, która bardzo dobrze jonizuje powietrze jest niedoceniana  paproć. Możesz ją postawić na parapecie, półce lub stoliku nocnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *